Reklama

Reklama

Skutki Brexitu dla Polaków. Waszczykowski po rozmowie z Johnsonem

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski otrzymał zapewnienia z Londynu, że prawa Polaków pracujących na Wyspach będą przestrzegane. Po zwycięstwie zwolenników Brexitu w referendum, którzy zapowiadali ograniczenia w dostępie do rynku pracy, pojawiły się pytania o przyszłość obywateli z unijnych krajów pracujących w Wielkiej Brytanii.

Witold Waszczykowski poinformował, że rozmawiał na ten temat z nowym ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Boris Johnson zapewnił, że prawa Polaków będą chronione.

"Tu się nic nie zmieni. Co więcej, powiedział, że będzie zabiegał, żeby Polacy nie wrócili do Polski. To jest punkt sporny, bo my byśmy chcieli, żeby jak najwięcej ludzi do Polski wróciło" - dodał minister.

Bezpieczeństwo Polaków

Szef polskiej dyplomacji był też pytany o bezpieczeństwo Polaków, którzy po brytyjskim referendum doświadczyli aktów przemocy o podłożu ksenofobicznym.

Reklama

Witold Waszczykowski powiedział, że ataki nie powtórzyły się, ale rząd monitoruje sytuację na Wyspach i jest w stałym kontakcie z władzami w Londynie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy