Reklama

Reklama

Juncker: Brexit to "strzał w stopę"

Przewodniczący Komisji Europejskiej przestrzegł Brytyjczyków przed skutkami opuszczenia Unii Europejskiej. Podczas wizyty w Atenach Jean-Claude Juncker porównał Brexit do "strzału w stopę".

"Wyjście z Unii będzie oznaczać, że Brytyjczycy plecami odwrócili się do swoich sąsiadów." - powiedział podczas spotkania z greckimi przedsiębiorcami. "Europa jest silniejsza razem" - dodał.

Wcześniej Jean-Claude Juncker ostrzegał, że ewentualny Brexit będzie dla Wielkiej Brytanii drogą w jedną stronę. "Dezerterów nie przyjmiemy z powrotem z otwartymi ramionami" - podkreślił. Podczas dzisiejszego spotkania w Atenach stanowisko Junckera poparł premier Grecji Aleksis Tspiras. 

Referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii odbędzie się w czwartek. Według ostatnich sondaży liczba zwolenników i przeciwników rozkłada się po równo.

Rekordowa liczba zapisanych wyborców

Reklama

Rekordowa liczba wyborców zapisała się na listy wyborcze przed referendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - podała we wtorek centralna komisja wyborcza. Wszystkich zarejestrowanych wyborców jest blisko 46,5 mln.

Na podstawie danych z 382 okręgów wyborczych Wielkiej Brytanii i Gibraltaru centralna komisja ogłosiła, że do udziału w referendum zarejestrowało się 46 499 537 osób - o ok. 150 tys. więcej niż było w przypadku wyborów parlamentarnych w 2015 roku, wygranych przez Partię Konserwatywną premiera Davida Camerona.

Ewentualne niewielkie zmiany na listach wyborców mogą być wprowadzane jeszcze nawet w dniu referendum.

Ostateczny termin rejestrowania się na listach był wyznaczony na 7 czerwca, ale wydłużono go o 48 godzin na skutek awarii informatycznej, która uniemożliwiła wielu wyborcom wpisanie się na listy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy