Reklama

Reklama

Drugie referendum ws. Brexitu? Były premier zabrał głos

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair powiedział dzisiaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować drugie referendum ws. Brexitu. Ostrzegł jednocześnie, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii będzie "bardzo trudne". O sprawie pisze AFP.

Blair wezwał zwolenników pozostania w UE, aby się zmobilizowali i zorganizowali przeciwko zwolennikom Brexitu. - Nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego mielibyśmy zamknąć przed sobą wszelkie opcje - powiedział. 

W jego opinii nie jest jeszcze za późno, aby cofnąć decyzję "może przez parlament lub w drodze wyborów, ewentualnie za pośrednictwem innego referendum" - dodał.

Wyjaśnił, że spotkał się ostatnio z Francois Hollandem i podejście pozostałych członków Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii, może okazać kolejną przeszkodą do wynegocjowania odpowiednich warunków do tego, aby opuścić Wspólnotę. 

Blair, który był premierem od 1997 do 2007 roku, uważa Brexit za "katastrofę". 

Reklama

Konserwatywna poseł Maria Caulfield, powiedziała ostatnio, że według niej Blair był częściowo odpowiedzialny za Brexit poprzez zachęcanie do "niekontrolowanej imigracji". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy