Reklama

Reklama

Brexit. Ojciec Borisa Johnsona ubiega się o obywatelstwo Francji

Ojciec brytyjskiego premiera Borisa Johnsona poinformował, że jest w trakcie ubiegania się o francuski paszport. Chce utrzymać swoje powiązania z Unią Europejską po brexicie - informuje Reuters.

Stanley Johnson, były poseł do Parlamentu Europejskiego, który głosował za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE w brytyjskim referendum w 2016 r., powiedział radiu RTL, że chce zostać obywatelem Francji ze względu na silne powiązania rodzinne z tym krajem.

- Jeśli dobrze rozumiem, jestem Francuzem. Moja mama urodziła się we Francji, jej matka była całkowicie Francuzką, podobnie jak jej dziadek. Chodzi o odzyskanie tego, co już mam. I to mnie bardzo cieszy - powiedział po francusku 80-letni Johnson.

- Na pewno zawsze będę Europejczykiem. Nie można powiedzieć Brytyjczykom: nie jesteście Europejczykami. Związek z Unią Europejską jest ważny - dodał.

Reklama

Jego syn Boris Johnson był twarzą kampanii brexitowej w referendum w 2016 r. Mówił, że Wielka Brytania może "wspaniale prosperować" jako w pełni suwerenny naród poza nadmiernie biurokratyczną UE.

Jednak w środę premier Boris Johnson był już bardziej ugodowy, po tym, jak brytyjski parlament zatwierdził nową umowę handlową z UE. - To nie koniec Wielkiej Brytanii jako kraju europejskiego. Pod wieloma względami jesteśmy kwintesencją europejskiej cywilizacji i nadal będziemy nią - zapewnił Johnson.

Wielka Brytania oficjalnie opuszcza UE dzisiaj o godz. 23.

 ---------------------------------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy