Reklama

Reklama

Boris Johnson: Nie chcę przedterminowych wyborów

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oświadczył w poniedziałek, że nie chce przedterminowych wyborów parlamentarnych. Dodał, że rosną szanse na osiągnięcie porozumienia z Unią Europejską w sprawie brexitu.

"Nie chcę wyborów, wy nie chcecie wyborów, (...) poradźmy sobie bez nich" - zaapelował Johnson.

Szef brytyjskiej dyplomacji wskazał, że Londyn opuści UE 31 października bez "żadnych ale". "W żadnym wypadku nie poproszę UE o opóźnienie brexitu" - dodał.

Brytyjskie media spekulowały, że decyzja o zawieszeniu obrad parlamentu w okresie od najwcześniej 9 września do 14 października może doprowadzić do zmiany taktyki polityków opozycji, którzy mogliby złożyć w tym tygodniu wniosek o wotum nieufności wobec rządu Johnsona, potencjalnie doprowadzając do jego upadku i - w razie niepowstania innego gabinetu - przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy