Reklama

Reklama

Sylwester 2021/2022 znów w cieniu pandemii. Na co trzeba uważać?

Sylwester 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. Wiecie już, jak go spędzicie? Jeśli chcielibyście uczynić to poza domem, to musicie poczekać na nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów z 14 grudnia w sprawie obostrzeń w związku ze stanem epidemii. Bowiem - według obecnie obowiązującego jego wersji - dyskoteki i kluby mają być w sylwestra zamknięte.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakłada przedłużenie do 31 stycznia 2022 r. obowiązywania większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Sylwester 2021/2022. Przewidywane obostrzenia

Część z nowych obostrzeń ma bezpośrednio wpływ na to, w jaki sposób będziemy mogli obchodzić sylwestra 2021/2022. Otóż rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Reklama

Rozporządzenie wprowadza też limit 100 osób na "prowadzenie działalności polegającej na prowadzeniu pozostałej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej". Zasada ta ma obowiązywać do 31 stycznia 2022 roku.

Nowe obostrzenia mówią także o nowym limicie osób m.in. restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach. Ma on wynosić 30 proc. obłożenia. Zaszczepieni nie wliczają się do limitu, jeśli przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe.

Sylwester 2021/2022. Co z dyskotekami i klubami nocnymi?

Jak to wpływa na sylwestra 2021/2022? Otóż zgodnie z obowiązującymi na dzień dzisiejszy przepisami dyskoteki i kluby mają być zamknięte, a pozostałe lokale mogą przyjąć maksymalnie 100 osób.

Nie traćcie jednak nadziei! Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało już zmianę rozporządzenia, która ma złagodzić obostrzenia na sylwestra. Ma ona objąć m.in. otwarcie dyskotek i klubów, w których będzie się można bawić w reżimie sanitarnym i zachowaniem wyznaczonych limitów.

Kiedy pojawi się nowelizacja w sprawie sylwestra? Tego resort zdrowia jeszcze nie sprecyzował.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy