Reklama

Reklama

Koncert noworoczny z Wiednia 2022. Kiedy się odbędzie i gdzie obejrzeć transmisję?

1 stycznia 2022 roku odbędzie się tradycyjny Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich. To jedno z najbardziej podniosłych wydarzeń muzycznych, które co roku przyciąga wielu widzów. Sprawdź, o której odbędzie się koncert noworoczny oraz gdzie będzie można go obejrzeć.

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich dla wielu osób jest symbolem Nowego Roku i najlepszym sposobem na spędzenie przedpołudnia 1 stycznia.

Koncert Noworoczny w Wiedniu - historia i znaczenie

Neujahrskonzert der Wiener Philharmoniker, czyli Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich odbywa się co roku już od 83 lat. Jest to dostojne wydarzenie, doceniane przez wszystkich miłośników muzyki klasycznej. W czasie uroczystego występu w Złotej Sali Musikverein można usłyszeć przede wszystkim kompozycje rodziny Straussów w tradycyjnych oraz nowoczesnych aranżacjach. Towarzyszą im utwory innych znanych kompozytorów oraz występy najlepszych tancerzy z Opery Wiedeńskiej.

Reklama

Koncert Noworoczny w Wiedniu transmitowany jest na żywo do ponad 90 krajów na całym świecie, każdego roku gromadząc przed telewizorami wielomilionową publiczność. Zachwyca nie tylko wspaniałą muzyką - niezapomniane są również wrażenia wizualne. Odbywa się on w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych, która na tę okazję dekorowana jest tysiącami kwiatów.

Koncert Noworoczny z Wiednia 2022 - bilety

Prawdopodobnie wiele osób marzy o tym, by na żywo usłyszeć walce, polki czy marsze Straussa grane przez wiedeńskich filharmoników. Niestety dostanie się do Musikverein 1 stycznia nie jest łatwe. Bilety na Koncert Noworoczny w Wiedniu sprzedawane są z rocznym wyprzedzeniem, a ich koszt to nawet 12000 euro.

Każdego roku pewna pula biletów przekazywana jest na losowanie - mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy wypełnią specjalny formularz. Spośród chętnych losowane są osoby, które otrzymują bezpłatne wejściówki.

Koncert Noworoczny 2022 - transmisja, czyli o której i gdzie oglądać?

Na szczęście, aby zobaczyć Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich, nie trzeba wybierać się do Austrii. Koncert Noworoczny w Wiedniu transmitowany jest przez telewizje wielu krajów, w tym przez TVP. Coroczna transmisja podzielona jest na dwie części i rozpoczyna się o godz. 11.15.

1 stycznia 2022 r. Koncert Noworoczny w Wiedniu zostanie na żywo wyemitowany w TVP Kultura, retransmisja odbędzie się natomiast w TVP 2 o godz. 12.00. Spóźnialscy mogą natomiast liczyć na powtórki, m.in. 1 stycznia o 23.55 w TVP 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy