Reklama

Reklama

Prezydent Iranu: Nigdy nie ulegniemy presji USA

"Teheran nie będzie negocjować ze słabszej pozycji i nigdy nie ulegnie presji Waszyngtonu" - powiedział w niedzielę prezydent Iranu Hasan Rowhani podczas transmitowanej przez telewizję konferencji prasowej.

"Zapewnienie pokoju i stabilności w delikatnym regionie Bliskiego Wschodu i w Zatoce Perskiej jest niemożliwe bez pomocy Iranu" - stwierdził Rowhani.

Prezydent podkreślił, że negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi są możliwe, ale tylko wtedy, gdy Waszyngton powróci do umowy nuklearnej z 2015 roku i zniesie nałożone na Teheran sankcje. "Iran nigdy nie będzie negocjował pod presją. (...) Nigdy nie ulegniemy presji Ameryki i nie będziemy negocjowali ze słabszej pozycji. 'Maksymalna presja' Ameryki na Iran jest skazana na porażkę" - powiedział Rowhani.

Reklama

Prezydent Iranu mówił też, że planowane na piątek wybory parlamentarne będą "uczciwe i wolne".

Napięcia między Teheranem a Waszyngtonem wzrosły po tym, jak w 2018 roku Stany Zjednoczone wycofały się z umowy nuklearnej między Iranem a USA, Wielką Brytanią, Francją, Chinami, Rosją i Niemcami. Administracja prezydenta Donalda Trumpa chce podpisania nowej umowy, która m.in. jeszcze bardziej ograniczy program nuklearny Iranu i zakończy program rakiet balistycznych tego kraju. Teheran jako warunek przystąpienia do negocjacji stawia zniesienie nałożonych przez Waszyngton sankcji. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy