Reklama

Reklama

​"Rzeczpospolita": Śledczy wracają do kamienic

70 proc. umorzonych postępowań reprywatyzacyjnych zostanie wznowionych - podaje "Rzeczpospolita". Jak wynika z doniesień gazety, wśród spraw do ponownego rozpatrzenia zalicza się również sprawa nieruchomości rodziny Waltzów.

Przypomnijmy, że po wybuchu afery reprywatyzacyjnej, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zarządził lustrację zamkniętych już spraw, dotyczących zwrotu kamienic.

Jak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", spośród 41 śledztw poddanych analizie, wyłoniono 28, które zostaną poddane ponownemu rozpatrzeniu. Są to śledztwa, które w toku lustracji wykazały liczne nieprawidłowości.

Gazeta podaje, że najczęstsze nieprawidłowości to m.in. przedwczesne umarzanie śledztw, czy pobieżne ich prowadzenie.

Jak czytamy, na celowniku śledczych znalazła się również kamienica, którą odzyskało kilkanaście osób, w tym mąż obecnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Reklama

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy