Reklama

Reklama

Minister Ziobro o doniesieniu Hanny Gronkiewicz-Waltz

Zbigniew Ziobro skrytykował postępowanie prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, która złożyła do prokuratury doniesienie w sprawie czterech decyzji reprywatyzacyjnych. Dwie z nich podjął prezydent Warszawy Lech Kaczyński.

Minister sprawiedliwości powiedział w TVP Info, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem stolicy od wielu lat, ale nie robiła prawie nic, by zapobiec patologiom przy reprywatyzacji. - Teraz chce się usprawiedliwić, szukając błędów u poprzedników. Działania pani prezydent, która w ten sposób chce odwracać kota ogonem i rzucać kalumnie na osobę, która nie żyje i nie może się do nich ustosunkować, pokazuje z jeszcze gorszej strony oblicze pani Gronkiewicz-Waltz - powiedział Zbigniew Ziobro.

Reklama

Dodał, że prezydent Warszawy obciążają setki zaniechań, związanych z procesem "dzikiej reprywatyzacji". Minister przypomniał, że rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz weszła w ten sposób w posiadanie kamienicy. Jak powiedział, nie raziło jej, aby korzystać z pieniędzy z tej nieruchomości.

Minister sprawiedliwości nie zgodził się z opinią prezydent Warszawy, że komisja weryfikacyjna, mająca zbadać reprywatyzację w stolicy, będzie niekonstytucyjna. Powiedział, że opinie konstytucjonalistów i prawników wskazują, że komisja będzie działać zgodnie z prawem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje