Reklama

Reklama

Abdykacja papieża Benedykta XVI

Sondaż: Papież zdobył serca młodzieży

Papież Franciszek zdobył serca włoskiej młodzieży - tak interpretowane są wyniki sondażu, przeprowadzonego przed jego poniedziałkowym wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janeiro w Brazylii. Zaufanie do papieża mają zarówno wierzący, jak i niewierzący.

Wyniki sondażu, zawarte w raporcie na temat młodzieży, opracowanym przez jeden z instytutów katolickiego uniwersytetu w Mediolanie, wskazują, że ponad 70 procent Włochów w wieku od 18 do 29 lat uważa nowego papieża za osobę godną zaufania. 85 procent ankietowanych z uznaniem wypowiada się o tym, że Franciszek jest blisko ludzi. 91 procent stwierdziło zaś, że papież Bergoglio budzi sympatię.

85 procent młodych Włochów podziwia zaangażowanie Franciszka na rzecz najbiedniejszych i jego przywiązanie do spraw społecznych.

Reklama

Ponadto 80 procent uczestników sondażu jest przekonanych o tym, że nowy biskup Rzymu może przyczynić się do wzrostu moralności i większej zgodności między zachowaniami wiernych a wyznawanymi wartościami.

W tym samym sondażu 56 procent młodych Włochów zadeklarowało się jako osoby wierzące.

Wykładowca demografii społecznej na mediolańskim uniwersytecie Alessandro Rosina podsumowując te rezultaty podkreślił, że wynika z nich, iż w klimacie powszechnego braku zaufania do instytucji oraz autorytetów, to właśnie papież Franciszek zdobył serca młodych pokoleń Włochów.

Dowiedz się więcej na temat: papież | sondaże | Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje