Reklama

Reklama

70. rocznica wyzwolenia Auschwitz

Prezydent Czech Milosz Zeman: Jestem Żydem

"Jestem Żydem" - powiedział prezydent Czech Milosz Zeman na koniec pierwszego dnia forum, poświęconego ofiarom Holocaustu. Forum zostało zorganizowane przez Europejski Kongres Żydów. Uczestniczy w nim około 450 polityków i historyków z blisko 40 krajów.

Prezydent Czech wypowiadając te słowa podkreślił, że solidaryzuje się w ten sposób nie tylko z Żydami, także z innymi narodowościami, które stały się przedmiotem wszelkiej przemocy.

 Milosz Zeman zapowiedział też, że jeszcze dziś wystąpi na forum poświęconym ofiarom Holocaustu. Dał do zrozumienia, że jego przemówienie będzie wyjątkowo krytyczne wobec wszelkich przejawów ekstremizmu. Dodał, że "żadne obecne działania wobec ekstremizmu nie są skuteczne - tak jak nieskutecznie zachodnie mocarstwa występowały przeciwko hitlerowskim Niemcom w latach 30.".

Prezydent Zeman uważa, że protesty i demonstracje nie wystarczą. Opowiedział się za podjęciem nie tylko ostrych prawnych kroków wobec antysemityzmu i islamskich radykałów. "Zasady prawa, choć brzmi to pięknie, terrorystów nie rozbroją" - powiedział prezydent Czech.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne