Reklama

Reklama

1050. rocznica chrztu Polski

Trzeci dzień uroczystości rocznicowych z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

Dziś trzeci i ostatni dzień centralnych uroczystości rocznicowych z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Główne obchody odbędą się w Poznaniu.

Sobota to ostatni dzień obrad Episkopatu Polski. Biskupi dyskutują miedzy innymi o kwestii pomocy uchodźcom i Światowych Dniach Młodzieży. - Mowa jest też o rocznicy Chrztu Polski i rzeczywistości Kościoła w Polsce po obchodach Millenium chrztu w 1966 roku- mówi arcybiskup Józef Michalik. Jego zdaniem, wyzwania, które przed nami stoją nie są łatwe. Mamy, bowiem ataki na prawo natury ustanowione przez Boga. Jeśli uda się obronić ten fundament, to rozwój społeczeństwa jest bezpieczny - uważa.

Sobota to przede wszystkim wiele wydarzeń, które odbywać się będą na Inea Stadionie. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 10: 50. Na stadionie wystąpi chór złożony z ponad tysiąca osób. Zaśpiewają między innymi Natalia Niemen i Arka Noego. Po południu mszę w tym miejscu odprawi kardynał Pietro Parolin.To wtedy sakrament chrztu otrzyma dwoje dorosłych osób.

Reklama

Pierwsze takie wydarzenie w ramach obrad Episkopatu

Wieczorem wystawiony zostanie tu natomiast musical poznańskiego "Jesus Christ Superstar". - Takie wydarzenie na stadionie odbywa się po raz pierwszy w ramach obrad Episkopatu -  mówi ksiądz Paweł Rytel Andrianik rzecznik prasowy Episkopatu Polski. Duchowny podkreśla, że sacrum jest tam, gdzie jest Pan Bóg.

Organizatorzy szacują, że dziś w wydarzeniach 1050 rocznicy Chrztu Polski może wziąć udział nawet około 35 tysięcy uczestników.

Reklama

Reklama

Reklama