Reklama

Reklama

1050. rocznica chrztu Polski

​Jacek Sasin: Opozycja w rocznicę chrztu Polski rozgrywa wojenkę polityczną

Opozycja chce rozgrywać wojenkę polityczną nawet w rocznicę chrztu Polski - ocenił w piątek w Poznaniu poseł PiS Jacek Sasin reakcje polityków opozycyjnych na orędzie prezydenta wygłoszone przed Zgromadzeniem Narodowym.

"To było znakomite wystąpienie, synteza 1050 lat dziejów Polski - również z bardzo mocnymi odniesieniami do współczesności, do wyzwań, które stoją przed Polską i całą Europą. Pokazanie drogi, jak na te wyzwania odpowiadać. Niezwykle trafione, mądre, przenikliwe wystąpienie" - powiedział o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy.

Jacek Sasin był pytany przez dziennikarzy o słowa prezydenta o rządach prawa, które zebrały oklaski opozycji. Jak stwierdził, opozycja "szuka dziury w całym i również przy takiej okazji jak podniosła rocznica chrztu Polski, chce rozgrywać wojenkę polityczną".

Reklama

"W sferze deklaracji chyba wszyscy jesteśmy zgodni: trzeba prawo realizować - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. 

Spór, który jest wokół tej sprawy jest sporem politycznym, dotyczącym również różnych interpretacji. Wokół tego się różnimy i spieramy. Nie ma żadnej wątpliwości, że Polska jest państwem prawa i polskie prawo musi być przestrzegane. Te oklaski były oklaskami całej sali" - powiedział polityk PiS. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy