Reklama

Mucha: Dziś rząd Morawieckiego? Prawdopodobne

Jest prawdopodobne, że prezydent Andrzej Duda powoła rząd Mateusza Morawieckiego jeszcze w poniedziałek, skoro we wtorek nowy premier ma wygłosić expose w Sejmie i uzyskać wotum zaufania - mówił w radiowej Trójce zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Mucha był pytany w "Salonie politycznym Trójki", czy w poniedziałek dojdzie do powołania nowego rządu.

"Nie chcę oficjalnie potwierdzać, ale jeżeli pan premier się wypowiadał w mediach i mówił o tym, że prawdopodobnie we wtorek będzie przedstawiał expose, to przed przedstawieniem tego expose w Sejmie powinno nastąpić powołanie rządu, więc jakiejś tajemnicy nie zdradzam" - zaznaczył.

"Jeśli chodzi o oficjalną godzinę, to nie chcę tego podawać, ale jest wysoce prawdopodobne, że określone czynności mogą mieć miejsce i dzisiaj, i jutro" - dodał zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.

Reklama

Nie chciał nic mówić o ewentualnych nowych ministrach, m.in. o tym, czy szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski będzie nowym szefem MSZ.

Duda wybiera się na Ukrainę?

Mucha był pytany w "Salonie Politycznym Trójki", czy mimo różnych incydentów prezydent Duda zgodnie z planem wybiera się w najbliższą środę z wizytą na Ukrainę.

"Według mojej wiedzy, wybiera się, gdyby następowała jakakolwiek zmiana, będziemy opinię publiczną informować" - powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy