Reklama

Jarosław Kaczyński: Morawiecki najzdolniejszym politykiem po 1989 roku

"To było znakomite, konkretne wystąpienie, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując sejmowe expose premiera Mateusza Morawieckiego. "To pewnie najzdolniejszy człowiek, jaki się pojawił w polskiej polityce po 1989 r." - ocenił prezes PiS.

Prezes PiS w "Gościu wiadomości" w TVP podkreślił, że słuchając expose Morawieckiego, zwrócił uwagę na to, że premier przedstawił szeroką panoramę polskich spraw, które wymagają naprawy. "Powiedział, jeśli nie o wszystkim, bo nikt nie jest doskonały, to prawie o wszystkim w naprawdę znakomitym wystąpieniu i mówił konkretnie" - podkreślił.

"Ta konkretność plus ta szerokość ujęcia spraw, to był te cechy charakterystycznego tego wystąpienia, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - dodał lider PiS.

Prezes PiS ocenił, że w trakcie sejmowej debaty nad expose Morawieckiego opozycja "starała się" i "jak na nich, było spokojnie". "Usiłowali słuchać, miny był nietęgie, bo nie mają nikogo, nawet porównywalnego" - stwierdził Kaczyński.

Reklama

"My w tej chwili zmieniamy jednego bardzo dobrego premiera, mówię o Beacie Szydło, to była świetna premier, na drugiego, jestem przekonany, też świetnego premiera. Wynika to z pewnej zmiany sytuacji. Ale nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w ciągu tych dwóch pierwszych bardzo ciężkich lat premierem dobrym, skutecznym, zdeterminowanym, odważnym konsekwentnym i twardym była Beata Szydło" - dodał Kaczyński.

Na początku roku głębokie zmiany

Kaczyński pytany w TVP, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: "Jestem niemalże pewien, że to będzie początek przyszłego roku, czyli styczeń".

Zapytany, którzy ministrowie zostaną "wymienieni", odpowiedział: "Wchodziłbym tutaj w rolę premiera - którym nie jestem - gdybym chciał wymieniać jakieś nazwiska, ale wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie".

Kaczyński oczarowany Morawieckim?

Prezes PiS pytany o doniesienia z których wynika, że jest oczarowany osobą i wiedzą Morawieckiego, stwierdził, że "charakterystycznym dla pewnych środowisk dziennikarskich jest zupełne mieszanie stosunków osobistych, towarzyskich ze sprawami politycznymi".

"To nie jest kwestia oczarowania, to jest kwestia zmiany pewnych okoliczności i w związku z tym potrzeby wykonania operacji, z którą lepiej poradzi sobie premier Morawiecki, ale przez cały czas podkreślam swoje ogromne uznanie, ogromy szacunek i taką wiarę w polityczną przyszłość Beaty Szydło" - powiedział prezes PiS.

Kaczyński oświadczył jednocześnie, że "niezwykle" ceni zdolności Morawieckiego. "Uważam, że jest to niezwykle zdolny człowiek, pewnie najzdolniejszy, jaki się pojawił w polskiej polityce po '89 roku" - powiedział.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy