Reklama

Ukraiński miliarder grozi wstrzymaniem pomocy dla Donbasu

Ukraiński miliarder Rinat Achmetow zapowiedział w poniedziałek, że jego fundacja wstrzyma swoją misję humanitarną w ciągu dwóch dni, jeśli rebelianci będą dalej blokować jej konwoje z pomocą dla wschodniej Ukrainy.

Fundacja, której właścicielem jest najbogatszy człowiek na Ukrainie, była do tej pory największym źródłem dostaw pomocy humanitarnej dla kontrolowanego przez separatystów terytorium, ponieważ międzynarodowe organizacje miały trudności z przekroczeniem linii frontu.

Jak pisze agencja AP, od kiedy ukraiński rząd wstrzymał w ubiegłym roku płacenie emerytur w Donbasie, pomoc Achmetowa była dla większości mieszkańców wschodniej Ukrainy ostatnią deską ratunku.

Fundacja poinformowała w poniedziałek, że separatyści blokują od 10 dni jej konwoje i jeśli sytuacja będzie się przedłużać, już w środę będzie zmuszona zamknąć swoje punkty dystrybucji we wschodniej części kraju. Nie podano dlaczego konwoje fundacji Achmetowa mają trudności z wjazdem na tereny opanowane przez prorosyjskich separatystów.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy