Reklama

Ukraina: Zacięte walki na wschodzie kraju

Na wschodzie Ukrainy toczą się zacięte walki, które przybrały jeszcze na sile po fiasku spotkania grupy kontaktowej w Mińsku. Według ukraińskich mediów, w ciągu ostatniej doby w starciach z separatystami zginęło co najmniej 28 żołnierzy. Śmierć poniosło także 22 cywilów.

Media w Kijowie podały w niedzielę wieczorem, że walki toczą się na wszystkich odcinkach frontu.

Jak poinformowało ukraińskie ministerstwo obrony, co najmniej sześciu żołnierzy zginęło także na skutek eksplozji amunicji w bazie ukraińskiej armii w Chersoniu na południu Ukrainy, miasta położonego w pobliżu zaanektowanego przez Rosjan Krymu.

Nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.

Zacięte w ostatnich dniach walki na wschodzie Ukrainy nasiliły się po fiasku sobotniego spotkania w Mińsku grupy kontaktowej ds. kryzysu na Ukrainie (OBWE, Rosja, Ukraina) w sprawie wdrożenia porozumienia pokojowego z września ubiegłego roku.

Reklama

Podpisane 19 września w Mińsku memorandum przewiduje m.in. zawieszenie broni, utworzenie zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy, z której ma zostać wycofana broń ciężka, oraz rozmieszczenie w strefie zawieszenia broni misji monitoringowej OBWE.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama