Reklama

Ukraina: Konflikty wewnętrzne wśród separatystów

Z okupowanych przez prorosyjskich separatystów terytoriów Donbasu dochodzą informacje o wewnętrznych konfliktach, porachunkach i strzelaninach, do których dochodzi pomiędzy bojownikami. Wiadomości te potwierdził na briefingu w Kijowie Wołodymyr Polewoj z centrum informacyjnego Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony.

Do konfliktów dochodzi najczęściej pomiędzy ugrupowaniami zbrojnymi samozwańczych republik a działającymi na terenach okupowanych oddziałami kozackimi.

Wołodymyr Polewoj wyjaśniał, że według danych wywiadowczych doszło do starć zbrojnych pomiędzy bojownikami bandyckich ugrupowań tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej i kozakami-terrorystami. W starciach zginęło co najmniej 23 bojowników".

To już kolejny przypadek konfliktów wewnętrznych na terenie samozwańczych republik. Tłem tych konfliktów są rywalizacje pomiędzy poszczególnymi przywódcami separatystycznych pododdziałów, walka o dostęp do pieniędzy, a także odmienne wizje przyszłości okupowanych terytoriów.

Reklama

Część ugrupowań kozackich chce bowiem włączenia tych ziem do Rosji, natomiast członkowie władz nielegalnie ogłoszonych republik chcą przyznania tym obszarom jakiegoś rodzaju autonomii lub też uznania ich niepodległości.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy