Reklama

Prezydent Ukrainy przekazał swoim rodakom życzenia

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przekazał swoim rodakom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Na Ukrainie wierni kościołów wschodnich obchodzą te święta 7 stycznia. W cerkwiach prawosławnych i grekokatolickich uroczystości religijne zaczęły się już w przeddzień w godzinach wieczornych.

Ukraiński prezydent kilkakrotnie odnosił się w swoim krótkim posłaniu skierowanym do rodaków do ewangelicznego przesłania, które niesie Boże Narodzenie. Szczególnie mocno akcentował wiarę w pokój, który może przynieść wypełnianie wskazań zawartych w nauczaniu chrześcijańskim. Odniósł się także do bieżącej sytuacji Ukrainy, a przede wszystkim do wojny trwającej na wschodzie kraju: - W te świąteczne dni modlimy się szczególnie za naszych żołnierzy. Niech Pan chroni ich życie".
Poroszenko odniósł się także związków tradycji ukraińskiej z kulturą europejską: "Do chrześcijańskiej i europejskiej cywilizacji nasz kraj należy już ponad tysiąc lat. A dzisiaj ten związek rodzi się ponownie".
Życzeniom towarzyszyły ukraińskie kolędy, do których śpiewania zachęcał w okresie świątecznym wszystkich Ukraińców Petro Poroszenko.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy