Reklama

Niemcy zwiększą pomoc dla ukraińskich uchodźców

Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty w obozie dla uchodźców w Dniepropietrowsku oświadczył, że Niemcy zwiększą pomoc dla osób, które musiały opuścić swoje miejsca zamieszkania w rezultacie konfliktu na Ukrainie.

Nie podał konkretnych sum. Agencja dpa odnotowuje, że dotychczas Niemcy przeznaczyły na tę pomoc 10 milionów euro. Z powodu konfliktu na wschodzie Ukrainy z miejsc zamieszkania musiało uciekać ok. 2 milionów ludzi. Ok. 1,2 miliona to uchodźcy wewnętrzni, ok. 800 tys. przebywa za granicą.

Steinmeier spotkał się w Dniepropietrowsku z przedstawicielami organizacji pomocowych, m.in. Czerwonego Krzyża i Caritasu, które opiekują się ofiarami ukraińskiego konfliktu.

W rejonie Dniepropietrowska jest - według oficjalnych danych ukraińskich - ponad 130 tys. wypędzonych. Miasto leży w pobliżu obszarów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

Reklama

Przed udaniem się do Dniepropietrowska Steinmeier nakłaniał w Kijowie rząd Ukrainy do kontynuacji reform, mających na celu polityczną i finansową stabilizację kraju. Podkreślał też konieczność przestrzegania zawartego w Mińsku porozumienia o zawieszeniu broni między separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy