Reklama

"Dziesiątki ukraińskich czołgów" opuszczają Debalcewe

Dziesiątki czołgów i pojazdów wojskowych należących do armii ukraińskiej opuszczają w środę Debalcewe w obwodzie donieckim. Według AFP pojazdami przewożeni są najwyraźniej wyczerpani żołnierze. Kolumna kierowała się w stronę Artemiwska, 35 km od Debalcewe.

"To żołnierze, którzy opuścili Debalcewe" - powiedział francuskiej agencji jeden z ochotników.

Separatyści żądali wcześniej od jednostek ukraińskich złożenia broni i opuszczenia miasta. Separatyści z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej uważają Debalcewe za "terytorium wewnętrzne DRL".

Informacje o wycofaniu ukraińskich sił potwierdził w środę deputowany do parlamentu Ukrainy, a jednocześnie dowódca ochotniczego batalionu Donbas, Semen Semenczenko. Relacjonował, że wojska wycofywane są z miasta "w sposób planowy i zorganizowany", jednak odbywa się to pod ciężkim ostrzałem przeciwnika.

Reklama

Według ukraińskich mediów wśród żołnierzy było wielu rannych. Byli oni przewożeni do szpitala w Artemiwsku, jednak droga do tego znajdującego się pod kontrolą władz Ukrainy miasta także była ostrzeliwana przez separatystów. Z tego właśnie powodu z Debalcewe nie można było ewakuować jego mieszkańców.

Interia360.pl: Ukraina, czyli być albo nie być Europy

Jaka przyszłość czeka Ukrainę? Wypowiedz się!

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy