Reklama

Debalcewe: 90 ukraińskich żołnierzy w niewoli

W obwodzie donieckim w Debalcewe co najmniej 90 ukraińskich żołnierzy zostało jeńcami, a 82 zaginęło. Po tym jak w środę rano z tego strategicznego miasta wycofano ukraińskie siły - poinformowały w czwartek służby prasowe ukraińskiej armii.

W komunikacie armii podano, że zostały zmobilizowane "pewne siły", które mają zlokalizować zaginionych. Sztab generalny ukraińskiej armii zwrócił się także w tej sprawie o pomoc do przedstawicieli OBWE.

W oświadczeniu napisano ponadto, że separatyści, "którzy nie mogą obecnie poinformować o swoich sukcesach militarnych w walkach z ukraińskimi siłami, uciekają się do kolejnej prowokacji - zaprezentowania ukraińskich żołnierzy, którzy w czasie walk dostali się w niewolę przeciwnika".

Ukraińskie władze zastrzegły także, że "w ramach wojny informacyjnej przeciwnik znacząco zawyża liczbę zabitych i tych, którzy dostali się do niewoli", po stronie ukraińskiej.

Reklama

Sztab generalny poinformował także, że przy "wycofaniu się z Debalcewe ukraińscy wojskowi zatrzymali kilkadziesiąt separatystów, którzy teraz stanowią dowód swojej nielegalnej działalności w ramach formacji terrorystycznych".

Wcześniej rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko oświadczył na codziennej konferencji prasowej w Kijowie, że od środy na wschodzie kraju w walkach z separatystami zginęło 14, a rannych zostało 172 ukraińskich żołnierzy.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy