Reklama

Zamachy w Paryżu. Rosja wzmacnia środki bezpieczeństwa

Rosja poinformowała w sobotę, że wzmacnia środki bezpieczeństwa w następstwie serii zamachów w Paryżu. Narodowy Komitet Antyterrorystyczny zapewnił, że "odpowiednie agencje państwowe" podejmują niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

W świetle nowych zagrożeń wszystkie służby bezpieczeństwa narodowego zostały postawione w stan gotowości" - poinformował komitet.

Wicepremier Dmitrij Rogozin, odpowiedzialny za sektor obronny, powiedział, że sektor ten wprowadził już dodatkowe środki bezpieczeństwa antyterrorystycznego.

Jak poinformował w czwartek portal SITE, monitorujący działalność islamistów w internecie, Państwo Islamskie zagroziło atakami Rosji, która w Syrii prowadzi ostrzały lotnicze na pozycje dżihadystów.

Rosyjski minister transportu Maksym Sokołow powiedział w sobotę, że jego resort podejmie kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa transportu. Rosyjskie koleje wystosowały oświadczenie, w którym zapowiedziały wzmocnienie środków bezpieczeństwa i kontroli na najbardziej uczęszczanych odcinkach sieci kolejowej.

Reklama

Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) poinformowała, że nie rozważa zawieszenia lotów do Francji, ale na lotniskach należy spodziewać się nasilonych kontroli bezpieczeństwa.

Pod budynek ambasady Francji mieszkańcy Moskwy przynoszą w sobotę kwiaty.

W serii zamachów w Paryżu w piątek wieczorem zginęło co najmniej 127 osób.

Zobacz także:
PAP

Reklama

Reklama

Reklama