Reklama

Paryż: Ewakuacja w okolicach wieży Eiffla

W okolicach wieży Eiffla odbyła się ewakuacja, zamknięto również jedną ze stacji metra. Służby przeszukiwały również hotel Pullman w VII dzielnicy Paryża - poinformowała agencja Reuters. Francuskie MSZ szybko przekazało, że "incydent" w tym hotelu był jedynie fałszywym alarmem.

Z relacji świadków wynika, że uzbrojeni funkcjonariusze policji weszli do hotelu Pullman i przeszukiwali pokój po pokoju. Najnowsze doniesienia agencji Reuters mówią jednak, że akcja w hotelu była "fałszywym alarmem". Służby wycofały się stamtąd.

Te informacje potwierdziło francuskie MSZ i podało, że przyczyną takich działań był fałszywy alarm bombowy.

W tym samym czasie nadeszły informacje o ewakuowaniu okolicy wieży Eiffla, a także o zamknięciu przez policję stacji metra Champs de Mars w centrum Paryża. Pojawiły się też doniesienia, że działania te miały na celu poszukiwanie ukrywających się osób, mających związki z piątkowymi zamachami. Również one okreslono mianem "fałszywego alarmu".

Reklama

Nie były to pierwsze zdarzenia z cyklu "fałszywych alarmów". Jak informowały francuskie media, mieszkańcy Paryża łatwo panikują, a w mieście wciąż trwa chaos informacyjny.

W sobotę władze Paryża apelowały, by nie wpadać w panikę i unikać rozpowszechniania niesprawdzonych informacji, co w dobie mediów społecznościowych dzieje się niezwykle szybko.

Jak relacjonuje z Paryża specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, sama wieża Eiffla, która jest jedną z głównych atrakcji turystycznych francuskiej stolicy, jest od rana zamknięta. Chodzi zarówno o względy bezpieczeństwa jak i o obowiązującą we Francji żałobę narodową. Tej nocy wieża jest też wygaszona i nie widać jej tak jak zazwyczaj z wielu zakątków Paryża.

W piątek wieczorem w stolicy Francji doszło do sześciu ataków terrorystycznych. Z najnowszych informacji przekazanych przez francuską prokuraturę wynika, że śmierć 129 osób, a ok. 350 zostało rannych; 99 z nich jest w stanie krytycznym.

 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy