Reklama

Zamach w Paryżu

Mistewicz: We Francji może być gorąco

To wojna cywilizacji - tymi słowami Eryk Mistewicz, ekspert z zakresu marketingu politycznego i znawca problematyki francuskiej komentuje wydarzenia, do których doszło w Paryżu. W wyniku ostrzału ze strony napastników wznoszących okrzyki o potędze Allaha zginęło kilkunastu redaktorów pisma satyrycznego.

Na ulicach Paryża rozgrywa się wojna cywilizacji - mówi ekspert, i wyraża obawy w związku z tym, co może się wydarzyć w trakcie najbliższej nocy. W Paryżu, Lonie i innych miastach Francji ludzie chcą się spotkać, by wyrazić protest przeciwko islamskiemu terroryzmowi. Mistewicz uważa, że w dzielnicach imigranckich może być gorąco - nie da się wykluczyć gwałtownych zamieszek.

Ekspert wiąże drastyczne zdarzenie z nieskuteczną polityką Francji wobec uchodźców, którzy unikają integracji, co prowadzi do napięć społecznych. W jego opinii to zimny prysznic dla całej Unii Europejskiej, bo problemy z imigrantami narastają już od jakiegoś czasu.

Reklama

W ataku zginęło 12 osób, w tym redaktor naczelny i trzech karykaturzystów "Charlie Hebdo". Kilkanaście osób zostało rannych, cztery z nich są w stanie ciężkim.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama