Reklama

Zamach w Manchesterze

Theresa May złożyła kondolencje Beacie Szydło

Premier Beata Szydło otrzymała od premier Wielkiej Brytanii Theresy May wyrazy współczucia i kondolencje w związku ze śmiercią Polaków w poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w Manchesterze - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"W związku z zamachami i śmiercią Polaków w Machesterze PBSz otrzymała od premier @theresa_may osobiste wyrazy współczucia i kondolencje" - napisał Bochenek na Twitterze (pisownia oryginalna).

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

W środę rano polski MSZ poinformował, że wśród zabitych jest co najmniej dwoje Polaków, a jeden obywatel RP pozostaje pod opieką lekarzy. 

Reklama

Johnson do Waszczykowskiego

Szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson przekazał w środę ministrowi spraw zagranicznych Witoldowi Waszczykowskiemu kondolencje po śmierci dwojga polskich obywateli w zamachu terrorystycznym w Manchesterze - poinformowały PAP służby prasowe polskiego MSZ.

W rozmowie telefonicznej Johnson podziękował również za wyrazy wsparcia i współczucia od Polaków, a także kondolencje składane w brytyjskiej ambasadzie w Warszawie.

Obaj ministrowie planują się spotkać podczas czwartkowego szczytu NATO w Brukseli.

We wtorek do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie wpisali się prezydent Andrzej Duda i minister Waszczykowski, a w środę rano premier Beata Szydło i minister obrony Antoni Macierewicz.

W trakcie czwartkowego szczytu NATO w Brukseli dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z brytyjską premier Theresą May.

"Pani premier May poprosiła o spotkanie zamknięte, nawet bez obecności osobistych fotografów. Będzie to bardzo poważna rozmowa dotycząca bezpieczeństwa, walki z terroryzmem, ostatnich wypadków, które wydarzyły się i dotknęły także nas jako Polaków" - powiedział w środę na briefingu prasowym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Theresa May | Beata Szydło

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy