Reklama

Katastrofa samolotu AirAsia

Katastrofa Air Asia: Odnaleziono kolejne ciała

Kolejne fragmenty samolotu linii Air Asia i ciała pasażerów odnaleźli dziś indonezyjscy ratownicy na Morzu Jawajskim. Udało się też zlokalizować sygnał, nadawany przez zatopione rejestratory lotu. Czarne skrzynki najprawdopodobniej nie znajdują się, jak wcześniej przypuszczano, w pobliżu ogona maszyny.

Koordynator akcji poszukiwawczej poinformował o odnalezieniu kolejnych dwóch ciał pasażerów linii Air Asia, które przymocowane były pasami bezpieczeństwa do foteli. Na ląd przetransportowano już w sumie 48 ciał, z czego połowę zidentyfikowano. Według biorących udział w poszukiwaniach nurków, wokół miejsca, gdzie odkryto kolejny fragment wraku znajdowało się wiele młodych rekinów.

Dziś udało się także zlokalizować sygnał wysyłany przez czarne skrzynki. Najprawdopodobniej znajdują się one w odległości około 300 metrów od miejsca, gdzie wcześniej odnaleziono ogon samolotu.

Reklama

Na pokładzie samolotu linii Air Asia znajdowały się 162 osoby. Śledztwo na tym etapie skupia się na hipotezie, że do katastrofy przyczyniła się zła pogoda. Wiadomo też jednak, że feralnego dnia maszyna linii Air Asia nie miała zgody na przelot na trasie Surabaja - Singapur.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama