Reklama

Wybory w Szczecinie. Najnowszy sondaż

Liderem sondażu w wyborach na prezydenta Szczecina jest Piotr Krzystek (Bezpartyjni) - wynika z badania przeprowadzonego przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP na zlecenie TVP3 Szczecin. Zapowiada się jednak zacięta walka o drugą turę między kandydatami Koalicji Obywatelskiej i PiS.

Ankietowani w Szczecinie odpowiedzieli na pytanie: "Na którego z kandydatów na prezydenta miasta Szczecin zamierza Pan/Pani oddać głos?".

Liderem sondażu jest Piotr Krzystek (Bezpartyjni) z 28-proc. poparciem. Drugie miejsce zajął kandydat Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras, na którego chce oddać głos 17 proc. badanych. Zaraz za nim uplasował się jednak kandydat PiS Bartłomiej Sochański, który może liczyć na 16 proc. głosów. Różnica między dwoma ostatnimi kandydatami jest tak niewielka, że stwarza to przesłankę do zaciętej walki o drugą turę wyborów.

Na czwartym miejscu znalazł się Jakub Kozieł z Koalicji Antysystemowej z 12-proc. poparciem. Na 8 proc. głosów może liczyć Dawid Krystek z SLD, a Piotr Czypicki ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego na 7 proc. 

Reklama

12 proc. ankietowanych odpowiedziało, że jeszcze nie podjęło decyzji, czy pójdzie do urn. 

Głosy rozkładają się jednak zupełnie inaczej, jeżeli wziąć pod uwagę tylko tych, którzy zadeklarowali, że "zdecydowanie zamierzają wziąć udział w wyborach". 

W tej grupie aż 34 proc. ankietowanych deklaruje, że odda głos na Piotra Krzystka. Bartłomiej Sochański (PiS) wysuwa się na drugą pozycję z poparciem 21-proc. Trzecie miejsce zajmuje z kolei Sławomir Nitras, na którego chce zagłosować 17 proc. badanych.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a druga tura dwa tygodnie później - 4 listopada.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama