Reklama

Wybory samorządowe 2018. Białystok: Truskolaski wygrywa w I turze

Tadeusz Truskolaski wygrał wybory na prezydenta Białegostoku w I turze, zdobywając 51,6 proc. poparcia - wynika z sondażu exit poll. Będzie to jego czwarta kadencja, w której stawia m.in. na inwestycje w osiedla, seniorów czy biznes.

Według Ipsos, pozostali kandydaci uzyskali: Jacek Żalek (Komitet Wyborczy PiS) - 32,5 proc., Tadeusz Arłukowicz (Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusza Arłukowicza "Białystok na Tak") - 10,2 proc., Katarzyna Sztop-Rutkowska (Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa dla Białegostoku) - 4,5 proc., Stanisław Bartnik (Stanisław Bartnik Spoza Sitwy) - 4,5 proc.

Truskolaski: To jeszcze nie zwycięstwo

"Bardzo dziękuję, że tu jesteście, bardzo dziękuję za ten aplauz. To jeszcze nie zwycięstwo, to dopiero jest exit poll" - powiedział Truskolaski tuż po ogłoszeniu wyniku sondażu.

Dodał, że ma nadzieję, że ten wynik się "nie pogorszy". "Wystarczy, że się nie pogorszy, że jutro rano będziemy mogli powiedzieć, że Białystok dołączył do grupy kilku miast, w których było zwycięstwo w pierwszej turze"- mówił Truskolaski.

Reklama

Dziękował mieszkańcom miasta za oddane głosy. "Bo to ich zaufanie daje szanse na zwycięstwo w pierwszej turze, a więc pokazanie, że Białystok zmienia się w dobrym kierunku i że prezydent i jego współpracownicy dają gwarancję dalszego rozwoju tego miasta"- mówił Truskolaski.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama