Reklama

Wojciechowicz: Rozpoczynam "Akcję Warszawa"

Warszawa potrzebuje dynamicznego, niezależnego prezydenta, dlatego rozpoczynam dziś "Akcję Warszawa", wasza Warszawa - powiedział kandydat na prezydenta stolicy, prezes Instytutu Rozwoju Warszawy Jacek Wojciechowicz w dniu oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej.

Jacek Wojciechowicz w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych oficjalnie ogłosił, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Warszawy.

Jak mówił, każda polityka zaczyna się od idei, a te przekuwane są w program. "Mam jedno i drugie - zarówno idee, jak i program - Warszawy dobrej do życia, nowoczesnej, pamiętającej i dumnej ze swojej historii i jednocześnie dumnej z tego, co udało się już zrobić, i też świadomej wyzwań, jakie stoją przed nami" - podkreślił Wojciechowicz. 

Wśród wyzwań wymienił m.in. jeszcze nowocześniejszy transport publiczny, bezpieczeństwo obywateli, edukację na europejskim poziomie czy pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Reklama

"Warszawa to miasto aktywnych i pracowitych - ludzi, którzy się tu urodzili i ludzi, którzy do Warszawy przyjechali" - mówił Wojciechowicz. Podkreślił, że chce, by Warszawa była miastem tolerancyjnym i otwartym na każdego niezależnie od jego narodowości, wyznania czy orientacji seksualnej.

"Moje doświadczenie menedżera, pierwszego wiceprezydenta, który przez 10 lat odpowiadał za najważniejsze dziedziny życia takie jak inwestycje, Euro 2012, rozwój Warszawy, uprawnia mnie do stwierdzenia, że Warszawa potrzebuje dynamicznego, niezależnego prezydenta, dlatego rozpoczynam 'Akcję Warszawa', wasza Warszawa" - zapowiedział Wojciechowicz. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy