Reklama

Włodzimierz Czarzasty: Porozmawiajmy o liczbie województw

"Myślę, że jest dobry moment, żeby rozpocząć dyskusję na temat przyszłości i liczby województw" - powiedział w czwartek we Włocławku przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Lider partii poparł kandydata na prezydenta miasta - radnego i szefa lokalnych struktur Sojuszu, Krzysztofa Kukuckiego.

Czarzasty zaznaczył, że ma poważne sygnały od ludzi związanych z SLD z Koszalina, Częstochowy i Włocławka o potrzebie rozmów w sprawie podziału administracyjnego kraju. Podkreślił, że dla kierownictwa partii jest to znak, żeby po wyborach samorządowych rozpocząć na ten temat dyskusję, ponieważ - jak zauważył - wiadomo ile miast i jak dużo straciło po wprowadzeniu 16 województw. Dodał, że dyskusja powinna zakończyć się "rozsądnymi wnioskami".

"Moja wizyta jest absolutnie nieprzypadkowa, dlatego że zawsze tak jest, że pod koniec każdej kampanii, jeździ się i wspiera te miejsca, w których jest największa szansa na rozsądek i na dobrą przyszłość" - powiedział szef SLD na konferencji prasowej. Jak dodał, właśnie dlatego w ostatnich dniach odwiedził: Rzeszów, Częstochowę i Sosnowiec.

Reklama

"Krzysztof Kukucki jest dobrym kandydatem na prezydenta Włocławka. Otrzymałem dziś bardzo dobre wyniki sondaży, jeśli chodzi o szanse Krzysztofa i SLD we Włocławku. Mówię o tym z dumą, ale bez arogancji, prosząc wszystkie mieszkanki i mieszkańców miasta o głos na naszą listę. Dla mnie Kukucki to 400 interpelacji, największa liczba projektów uchwał w radzie miasta, wiele mądrych i spokojnych inicjatyw. Trzymam kciuki, proszę o głos. Myślę, że to będzie dobry wybór" - przekonywał lider Sojuszu. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy