Reklama

​"Rzeczpospolita": PiS szykuje lokalne fajerwerki

Ofensywa inwestycyjna w wykonaniu premiera Morawieckiego, seria spotkań z wyborcami i listy z nieoczekiwanym wsparciem koła Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego - to pomysły PiS, które partia zrealizuje jesienią. O szczegółach pisze "Rzeczpospolita".

W środę zebrał się Komitet Polityczny PiS, na którym wyłoniono ponad 40 kandydatów na prezydentów miast i zarysowano plan działania na najbliższe miesiące. Na spotkaniu nie pojawił się prezes partii, który przebywa w szpitalu. Jak jednak wskazuje anonimowy rozmówca gazety: "Kaczyński jest w świetnej formie intelektualnej, surowo recenzuje nasze działania".

Także czwartkowy "Super Express", powołując się na anonimowe źródła w PiS podaje, że mimo poważnych problemów z chodzeniem, prezes jest w stałym kontakcie z najbardziej zaufanymi współpracownikami, dzięki którym jest na bieżąco informowany.

Reklama

Na liście kandydatów na prezydentów mniejszych polskich miast znalazł się m.in. poseł koła Wolni i Solidarni Ireneusz Zyska (Wałbrzych). Jest to pierwsza decyzja PiS, kiedy proponuje kandydata spoza obozu Zjednoczonej Prawicy.

Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", również na listach do sejmików pojawią się osoby związane z kołem Wolni i Solidarni.

Gazeta podaje także, że tegoroczna kampania będzie opierała się na spotkaniach z wyborcami i ofensywie inwestycyjnej w wykonaniu premiera Morawieckiego.

Inwestycje w Polskę lokalną były jednym z elementów "piątki" Morawieckiego - przypomina gazeta, wyjaśniając, że plan ten zakłada powołanie specjalnego funduszu na drogi lokalne o wysokości ok. 5 mld zł.

Więcej w "Rzeczpospolitej" 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy