Reklama

Piotr Korytkowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Konina

Szef klubu radnych PO w konińskiej radzie miasta Piotr Korytkowski jest wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Konina. Jego kandydaturę przedstawili w poniedziałek liderzy PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, że jego ambicją jest uczynienie z Konina lidera wschodniej części Wielkopolski.

Schetyna podkreślił wagę Wielkopolski dla Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. "Jest to pierwszy region, który traktujemy całościowo, jako miejsce współpracy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Miejsce, gdzie umawialiśmy się co do współpracy na poziomie sejmików, miasta stołecznego, czyli Poznania, później Leszna, Piły, dzisiaj Ostrowa, Kalisza i Konina. Nic tak dobrze nie podsumowuje, czy ocenia zbieżności, otwartości, czystości intencji, jak prawdziwa współpraca - ta, która jest nie tylko na poziomie Warszawy, centralnych relacji, ale także regionalnych, powiatowych, lokalnych i miejskich. Tak jest w Wielkopolsce i z tego się bardzo cieszę" - powiedział lider PO.

Reklama

Schetyna ocenił, że Konin "to jest miasto wielkich możliwości", które ciągle czeka na swoją szansę. "Wspieramy Konin w dużym projekcie: w projekcie odzyskania Konina dla mieszkańców" - dodał.

Lubnauer przekonywała, że Konin potrzebuje nowego pomysłu na siebie. "Każde miasto potrzebuje swojej szansy i potrzebuje swojego pomysłu. Dla Konina dużym problemem jest to, że jeżeli się skończy kopalnia odkrywkowa, to będzie trzeba stworzyć nowy pomysł na rozwój ekonomiczno-społeczny" - powiedziała.

Szefowa Nowoczesnej zapewniła, że program dla miasta przygotuje kompetentny zespół ekspertów. "Konin musi się rozwijać w oparciu o ekonomię opartą na nowoczesnych technologiach, chociażby o technologie związane z OZE. Bardzo ważne jest, żeby mądry gospodarz, człowiek, który jest otwarty, który jest nowoczesny i który jednocześnie ma za sobą silne wsparcie silnej drużyny, potrafił zaproponować nowe rozwiązania dla Konina" - dodała.

Korytkowski powiedział, że jako mieszkaniec i samorządowiec, dobrze zna Konin i jego potrzeby. "Znam miasto od środka, wiem, że Konin wymaga zmiany stylu funkcjonowania, zarządzania i zmiany wizerunku. Chciałbym, aby był miastem otwartym na inwestycje, mieszkańca i jego pomysły, aby był miastem obywatelskim i nowoczesnym" - powiedział kandydat.

Zapewnił, że Konin może stać się liderem wschodniej części regionu. "Konin ma doskonałe położenie na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych, kolejowych, drogowych, również na szlaku wodnym. Mam wrażenie, że ten potencjał jest w dalszym ciągu niewykorzystany. Przecież to tutaj powinny być lokowane centra logistyczne. Dlaczego mamy patrzeć zazdrosnym okiem na inne samorządy tj. Kutno, Swarzędz czy Września - tam takie centra są lokowane?" - mówił Korytkowski.

Wskazał, że szansami dla miasta mogą być: geotermia i turystyka. "Konin ma wielki potencjał gospodarczy. Jesteśmy miastem postindustrialnym, na szczęście potencjał przemysłowy istnieje, choć będzie zapewne w najbliższym czasie przekształcał profil" - powiedział Korytkowski.

Kandydat na prezydenta miasta jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, ma 50 lat. "Mimo że mam swoje lata, to miastu chcę dać drugą młodość" - zapewnił Korytkowski.

Od 2010 roku prezydentem Konina jest Józef Nowicki. W tegorocznych wyborach po raz kolejny będzie się ubiegał o reelekcję jako kandydat lewicy. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy