Reklama

Koalicja PiS i PSL w powiecie chełmskim

PiS i PSL zawiązały koalicję w radzie powiatu chełmskiego (woj. lubelskie). "To kontynuacja dalszej, zgodnej współpracy" - podkreślają przedstawiciele obu partii.

W wyborach do 19-osobowej rady powiatu chełmskiego zwyciężyło PSL uzyskując 9 mandatów; PiS zdobył 6 mandatów a lokalny komitet o nazwie BAS18 i G9 - 4 mandaty.

Koalicję zawiązali radni PSL i PiS; będą kontynuować dotychczasową współpracę. "To wynik wyborów wskazał koalicję. Współpracowaliśmy dotychczas zgodnie, wyborcom to się podobało, będziemy kontynuować" - powiedział PAP w poniedziałek dotychczasowy starosta powiatu chełmskiego, prezes zarządu powiatowego PSL, Piotr Deniszczuk.

"To była dobra kadencja"

Deniszczuk podkreślił, że jest zwolennikiem współpracy wszystkich ugrupowań w radzie i tak postępował dotychczas. "To była bardzo dobra kadencja, wszyscy zgodnie działaliśmy w interesie mieszkańców, nie patrząc na poglądy polityczne. Udało się choćby wyremontować rekordowo dużo dróg" - powiedział.

Reklama

"Nie udało się teraz porozumieć z komitetem BAS18 i G9, który chciał nas wyeliminować i zawrzeć koalicję z PiS, ale PiS wolał współpracę z nami. Umówiliśmy się, że ja pozostanę starostą, a Jerzy Kwiatkowski z PiS będzie wicestarostą" - dodał Deniszczuk.

"To nie jest egzotyka"

Członek zarządu powiatowego PiS w Chełmie, dotychczasowy wiceprzewodniczący rady powiatu, Jerzy Kwiatkowski powiedział PAP, że koalicja z PSL "to nie jest egzotyka". "Przez cztery lata współpracowaliśmy, znamy się, sprawdziliśmy się. Nasze postulaty dotyczące spraw mieszkańców były uwzględniane. Przybyło dużo wyremontowanych dróg, poprawiły się zarobki w jednostkach powiatowych. Warto tę współpracę kontynuować" - powiedział.

W radzie powiatu poprzedniej kadencji, która była większa i liczyła 21 mandatów, PSL miał ich 10, PiS - 2, a komitet G9 - 9 mandatów. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama