Reklama

Karol Pilecki przewodniczącym sejmiku nowej kadencji

Karol Pilecki, startujący z listy Koalicji Obywatelskiej, został w czwartek wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego nowej kadencji.

W głosowaniu tajnym pokonał Marka Komorowskiego, zgłoszonego przez PiS. Na Pileckiego, zgłoszonego wspólnie przez KO i PSL, oddano 16 głosów ważnych, na Komorowskiego - 11. Trzy głosy były nieważne. 

W październikowych wyborach do 30-osobowego sejmiku województwa podlaskiego Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 16 mandatów, Koalicja Obywatelska 9, zaś PSL - 5. Oznacza to, że po ponad dwóch kadencjach trwania koalicji z udziałem PO i PSL, PiS jest w stanie samodzielnie rządzić w samorządzie regionu. 

Po takim wyniku głosowania na przewodniczącego sejmiku w którym kandydat tej partii jednak przegrał, przewodniczący klubu radnych PiS poprosił o przerwę w obradach. 

Reklama

Ogłoszona została godzinna przerwa. Zanim doszło do wyboru nowego przewodniczącego sejmiku, radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. 

Od ustępującego zarządu województwa otrzymali pamiątkowe orły, upamiętniające nie tylko stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również 20-lecie samorządu województwa. Podobne otrzymali wcześniej radni województwa w zakończonej kadencji.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy