Reklama

Były prezydent Wrocławia popiera Jacka Sutryka

Były prezydent Wrocławia, europoseł PO, Bogdan Zdrojewski udzielił w poniedziałek poparcia kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Dolnego Śląska Jackowi Sutrykowi.

Zdrojewski był prezydentem Wrocławia w latach 1990-2001. "Pytany na kogo oddam swój głos, w dużym skrócie mogę powiedzieć, że oddam go na Jacka Sutryka" - powiedział Zdrojewski w poniedziałek na konferencji prasowej.

Zdrojewski popiera Sutryka

Polityk PO zaznaczył, że program wyborczy Sutryka rozpisany jest na dwie kadencje. "W tym programie pojawiają się wszystkie dla mnie najistotniejsze elementy, a więc: poprawa układu komunikacyjnego, kwestie ekologii, kwestii związane z najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami miasta" - podkreślił Zdrojewski.

Sutryk komplementuje Zdrojewskiego

Z kolei Sutryk powiedział, że dynamiczny rozwój Wrocławia był możliwy, ponieważ miasto to miało dobrych gospodarzy. "Bogdan Zdrojewski rozpoczął 4 czerwca 1990 r. marsz Wrocławia do pięknego rozwoju, to wówczas wylano fundament, na których my dziś Wrocław budujemy"- stwierdził Sutryk.

Reklama

Kandydat na prezydenta Wrocławia podkreślił, że obecnie przyszedł czas na skupienie się na codziennym życiu mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. "Chcemy, by Wrocław był dla mieszkańców wygodniejszy, chcemy urządzić miasto jeszcze lepiej"- podkreślił Sutryk.

Jako prezydent chce "zapraszać do gabinetu"

Zdrojewski pytany przez dziennikarzy, co powinien zrobić w pierwszej kolejności nowy prezydent Wrocławia, odparł, że "zaprosić do swojego gabinetu" przedstawicieli różnych środowisk. "Chodzi o otwarcie nowego etapu komunikowania się z różnymi grupami, w tym z radami osiedli" - powiedział były prezydent Wrocławia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama