Reklama

Francja: Macron wygrywa w sondażach

Z przeprowadzonego przez Ifop-Fiducial sondażu przedwyborczego wynika, że Emmanuel Macron może liczyć na 59,5 proc. głosów, co pozwoli mu wygrać drugą turę wyborów prezydenckich. Z kolei na Marine Le Pen zamierza oddać swój głos 40,5 proc. ankietowanych.

Emmanuel Macron prowadzi we wszystkich sondażach, które przeprowadzono po zakończeniu pierwszej tury, a poparcie dla niego waha się w granicach 60 procent. Z badania przeprowadzonego wewnątrz koalicji politycznej "Niepokorna Francja" wynika, że nieco ponad jedna trzecia jej członków zagłosuje na Emmanuela Macrona, a reszta odda pusty głos lub wstrzyma się od głosowania. Z ramienia tej kolacji w pierwszej turze startował lewicowy polityk Jean-Luc Melenchon, którzy otrzymał prawie 20 procent głosów.

W badaniu wzięło udział ponad 240 tysięcy jej członków, jednak nie uwzględniono możliwości głosowania na Marine Le Pen. Jean-Luc Melenchon mówił wcześniej, że nie odda głosu na liderkę Frontu Narodowego. Druga tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się w najbliższą niedzielę - 7 maja.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy