Reklama

Wybory 2020. Sondaż przed II turą: Wielu niezdecydowanych. 7,2 proc. Polaków nie wie, na kogo zagłosuje

Na pytanie: "czy Pani/Pan wie na kogo odda głos w II turze wyborów prezydenckich?" aż 7,2 proc. ankietowanych odpowiedziało, że jeszcze nie - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. Wybory już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, a zmierzą się w nich urzędujący prezydent Andrzej Duda z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Co więcej, 12,2 proc. pytanych odpowiedziało: "Tak, ale mogę jeszcze zmienić zdanie".

Z kolei 75,1 proc. badanych jest już zdecydowanych, kogo poprze, natomiast 5,5 proc. zadeklarowało, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

To oznacza, że w bardzo wyrównanej rywalizacji - tak przynajmniej wynika ze wszystkich dotychczasowych badań - do samego końca będzie ostra rywalizacja o głosy.

Reklama

Przypomnijmy, że według ostatniego sondażu, który pojawił się w weekend (IBRiS dla wp.pl), 47,2 proc. badanych, deklarujących głosowanie w II turze wyborów, oddałoby głos na Rafała Trzaskowskiego, zaś prezydent Andrzej Duda mógłby liczyć na poparcie 45,9 proc. respondentów. Udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych.

Z kolei w badaniu Estymatora dla tygodnika "Do Rzeczy" nieznaczną przewagę uzyskał Andrzej Duda - 50,9 proc., wobec 49,1 proc. poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama