Reklama

Wybory 2020. Proboszcz parafii Łąkta: Dziewięciu idiotów. Kłamią bezczelnie

Dziewięciu idiotów, kłamców, na prezydenta, kłamią bezczelnie - powiedział podczas niedzielnego (10 maja) kazania proboszcz parafii Łąkta (woj. małopolskie) ks. Janusz Czajka. O sprawie pisze "Gazeta Krakowska".

Ks. Czajka nawiązał w kazaniu do debaty prezydenckiej, która odbyła się 6 maja.

"Dziewięciu idiotów, nie boję się tego słowa powiedzieć, kłamców, na prezydenta, którzy kłamią bezczelnie. Później się udowadnia, że kłamią, a oni dalej kłamią. Udowadnia się, że mówią nieprawdę, jest czarno na białym, a oni dalej zaprzeczają" - mówił duchowny.

Jak tłumaczył ks. Czajka, zachowanie to wynika z bycia "zupełnie poza Kościołem, poza panem Bogiem". 

"Proszę sobie sprawdzić, każdy jeden! Nawet ten słynny nasz Kosiniak-Kamysz, przecież rozwiedziony. Poza Kościołem. Wszyscy. Każdy jeden. Szymon Hołownia, wszyscy. Nie chcę tu analizować, bo nie jest tu miejsce na ambonie, ale każdy jeden jest poza Kościołem, poza Chrystusem! Dlatego są takimi kłamcami" - mówił proboszcz.

Reklama

"Sprawiedliwym jest Andrzej Duda"

Ks. Czajka został zapytany w rozmowie z "Gazetą Krakowską", kim jest jeden z dziesięciu, który - według duchownego - nie kłamie.

"Ja się tego nie wstydzę, broń Boże. Sprawiedliwym jest Andrzej Duda, chociaż niektórzy moi parafianie odebrali, że to Krzysztof Bosak, który również ma poglądy bliskie Kościoła w sprawach aborcji, eutanazji, praw naturalnych" - odpowiedział. 

"To nie było żadne agitowanie. Mówiłem tylko, że człowiek, który publicznie potrafi w żywe oczy kłamać, nie nadaje się na prezydenta. A jeżeli komuś pasuje kłamca, to znaczy, że coś jest nie tak z tym człowiekiem. Bo chyba każdy chciałby mieć uczciwego prezydenta" - dodał ks. Czajka.

Kuria Diecezjalna powzięła odpowiednie kroki

Jak przekazał ks. Ryszard St. Nowak, rzecznik prasowy Biskupa Tarnowskiego, kuria Diecezjalna w Tarnowie zapowiedziała rozmowy przełożonych kościelnych z ks. Czajką w sprawie "kontrowersyjnej treści wypowiedzi" duchownego. 

"W związku z odbijającymi się szerokim echem kontrowersjami wokół treści wypowiedzianych przez ks. Janusza Czajkę, proboszcza parafii Łąkta, podczas homilii w niedzielę 10 maja br., informujemy, że Kuria Diecezjalna powzięła w tej sprawie odpowiednie kroki mające na celu zbadanie sprawy i wyciągnięcie stosownych konsekwencji" - napisano w komunikacie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy