Reklama

​Wybory 2020. Marek Jakubiak: Amnestia dla tych, którzy "bezprzemocowo" znaleźli się w więzieniu

Jak zostanę prezydentem, będzie amnestia dla tych, którzy znaleźli się w więzieniach nie z powodów "przemocowych" - oświadczył we wtorek (16 czerwca) kandydat na prezydenta Marek Jakubiak. Według niego około 100 tys. osób trafiło do więzienia z powodów błahych.

Podczas konferencji prasowej przed Sejmem Jakubiak mówił, że pozostali kandydaci na prezydenta "obiecują, co dadzą", ale - jak wskazał - "żaden z nich nie zauważył, że Polska składa się z obywateli, o głosy których zabiegają, obywateli również, którzy zrobili pomyłki życiowe, pomyłki, które zaowocowały więzieniem, pozbawieniem wolności".

Według niego, szacuje się, że około 100 tys. osób "siedzi w więzieniach z powodów błahych". "Jak zostanę prezydentem, dzięki państwa woli, ogłoszę amnestię dla ludzi, którzy nie z powodów 'przemocowych' dzisiaj siedzą w więzieniach" - oświadczył.

Reklama

Niezależny kandydat na prezydenta przekonywał, że takim osadzonym w więzieniach "trzeba dać drugą szansę". "To są ludzie, którzy mogą zasilić gospodarkę, to są ludzie, którzy nie muszą być na utrzymaniu państwa" - dodał.

Jakubiak ocenił, że "żadne więzienie nie resocjalizuje". "Więzienia tylko i wyłącznie pogarszają sytuację tych ludzi. Dlatego też amnestia jest tym pożądanym elementem, który w mojej kampanii jako pierwszy (kandydat) zgłoszę. Jak zostanę prezydentem, będzie amnestia dla tych, którzy 'bezprzemocowo' znaleźli się w więzieniu" - podkreślił. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy