Reklama

Szymon Hołownia skomentował konwencję wyborczą Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda po maju nadal chce być prezydentem tylko zwolenników PiS - ocenił kandydat na prezydenta, dziennikarz Szymon Hołownia po konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Odpartyjnienie prezydentury to jedyna szansa na przywrócenie normalności - uważa Hołownia.

Kampanię ubiegającego się reelekcję prezydenta zainaugurowano w sobotę w Warszawie. Do jej przebiegu Hołownia odniósł się na Twitterze. "Po dzisiejszej konwencji PiS nie ma wątpliwości - PAD po maju nadal chce być prezydentem tylko zwolenników PiS. A prezesem prezydenta nadal będzie J. Kaczyński" - napisał.

"Polska to nie elektorat tej, czy innej partii" - podkreślił Hołownia. Jego zdaniem jedyną szansą na "przywrócenie normalności" jest "odpartyjnienie prezydentury".

Andrzej Duda podczas konwencji podkreślał m.in., że najważniejszym celem jego prezydentury i rządzącego obozu jest podniesienie się poziomu życia Polaków. Zapewniał także, że Polska powinna być dla każdego. Duda apelował też do kontrkandydatów o uczciwą kampanię i wzajemny szacunek.

Reklama

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, poza Dudą i Hołownią, kandydują: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy