Reklama

Szymon Hołownia. Kim jest kandydat na prezydenta?

"Nie wyobrażam sobie państwa, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk udziela reprymendy głowie państwa" - mówił podczas debaty prezydenckiej 17 czerwca Szymon Hołownia.

Kandydaci na urząd prezydenta RP pytani byli m.in. o problem uchodźców w Polsce. 

"Uchodźcy to jedno, a imigranci zarobkowi to inna kategoria. Prezydent Andrzej Duda nie umie tego rozróżnić. Polska polityka wobec uchodźców nie istnieje. Musimy odnowić pozycję Polski w UE" - mówił Hołownia. 

Kolejne pytanie dotyczyło stosunku kandydatów o lekcjach religii w szkołach.

Według Hołowni powinna o tym decydować wspólnota szkolna. Podkreślił, że - jego zdaniem - Kościół powinno rozdzielić się od państwa. 

"Nie wyobrażam sobie państwa, w którym o. (Tadeusz) Rydzyk udziela reprymendy głowie państwa" - powiedział Hołownia. 

Reklama

Zapis całej relacji z debaty prezydenckiej dostępny jest TUTAJ.

"Polska solidarna - demokratyczna - zielona"

"Przyszedłem do polityki po to, by zmieniać Polskę. Prezydent musi patrzeć do przodu, musi mieć odwagę kreowania nowej rzeczywistości. Mój pomysł dla Polski wypracowałem wspólnie z ekspertami, a także słuchając ludzi i rozmawiając z nimi. Chcę Was przekonać do tego, abyśmy wspólnie go zrealizowali. Abyśmy zbudowali Polskę solidarną - demokratyczną - zieloną" - pisze kandydat. 

Program wyborczy

Najważniejsze założenia programu wyborczego Hołowni to:

- stopniowe odejście od używania węgla w polityce energetycznej,

- wycofanie rozporządzenia o strefach wolnych od ideologii LGBT,

- poparcie dla programu 500+,

- zwiększenie nakładów na publiczną służbę zdrowia,

- zachowanie kompromisu aborcyjnego,

- przychylność ws. metody in vitro.

Kim jest Hołownia?

Szymon Hołownia urodził się 3 września 1976 roku w Białymstoku. Jest dziennikarzem, publicystą i osobowością telewizyjną. 

Swój start w wyborach prezydenckich ogłosił oficjalnie 8 grudnia 2019 roku. Jego program skupiony jest na czterech filarach: bezpieczeństwie narodowym, ochronie środowiska, solidarności społecznej oraz samorządności i działalności obywatelskiej. 

Pierwsza tura 28 czerwca

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 28 czerwca, wystartuje 11 kandydatów: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Kampania wyborcza zakończy się 26 czerwca o godz. 24.00. Głosowanie będzie odbywać się 28 czerwca w godzinach od 7.00 do 21.00. Jeśli żaden z kandydatów w pierwszej turze wyborów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wówczas - 12 lipca - odbędzie się druga tura wyborów. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy