Reklama

Solidarna Polska dołączyła do sztabu wyborczego prezydenta Dudy

Poseł PiS, były rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak, jako przedstawiciel Solidarnej Polski, wszedł do sztabu wyborczego starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy - poinformował członek sztabu, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

"Do sztabu dołączył Jan Kanthak, który będzie przedstawicielem Solidarnej Polski, wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy" - oświadczył Sobolewski. "Liczymy na jego pozytywny wkład w prace sztabu" - dodał polityk PiS.

Dołączenie Kanthaka do sztabu wyborczego Andrzeja Dudy oznacza, że znaleźli się w nim przedstawiciele wszystkich ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy - PiS, Porozumienia oraz Solidarnej Polski.

Kanthak powiedział w PR24, że jego dołączenie do sztabu prezydenta pokazuje, że "Andrzej Duda jest kandydatem szerszego grona niż Prawa i Sprawiedliwość".

Reklama

Pytany, czy Solidarna Polska nie "pozazdrościła" wpływów w kampanię prezydenta Dudy Porozumieniu powiedział, że "nie patrzy na to w taki sposób". "Tu nie chodzi o testowanie sił, która partia ma więcej przedstawicieli. Chodzi o to, żeby sztab był coraz silniejszy, ponieważ najważniejszym celem jest to, aby Andrzej Duda wygrał reelekcję. Skład osobowy nie ma znaczenia" - podkreślił Kanthak. "Warto było zrobić taką korektę, żeby w sztabie była osoba z Solidarnej Polski, bo to jest szerokie środowisko naszych parlamentarzystów, które chcą się zaangażować w kampanię" - dodał.

Kanthak pytany w jakiej funkcji - jako członek sztabu - sprawdziłby się najlepiej, powiedział, że ponieważ był rzecznikiem Ministerstwa Sprawiedliwości, to sprawdziłby się w funkcji, w której można by wykorzystać "kompetencje z zakresu komunikowania".

Prezydent Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w sobotę 15 lutego, podkreślając, że najważniejszym celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował chęć spotkania się z jak największą liczbą mieszkańców Polski; apelował też do swoich kontrkandydatów, aby prowadzić uczciwą kampanię wyborczą.

Kto jest w sztabie?

Kilka dni później Andrzej Duda zaprezentował swój sztab wyborczy. Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło została szefową kampanii, Joachim Brudziński - szefem sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło - sztabu programowego. Rzecznikiem sztabu został europoseł Adam Bielan.

W sztabie znaleźli się też: wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów, rzecznik rządu Piotr Müller, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel oraz poseł PiS Przemysław Czarnek.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama