Reklama

"Rzeczpospolita": Będzie druga tura. Najnowszy sondaż

Prezydent Andrzej Duda może wciąż być pewien swojej przewagi w pierwszej turze. W drugiej zagraża mu trzech kandydatów. Każdy z nich ma szansę z nim wygrać – wynika z najnowszego sondażu opublikowanego w "Rzeczpospolitej".

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wciąż najwięcej ankietowanych oddałoby głos na Andrzeja Dudę (41 proc.). Jednak - jak zauważa gazeta - tendencja jest optymistyczna dla Rafała Trzaskowskiego. Poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej wzrosło bowiem do 26,7 proc.

Trzaskowski zyskał także względem swoich konkurentów z opozycji. Szymon Hołownia może liczyć na 10 proc. poparcia, a Władysław Kosiniak-Kamysz na 8,3 proc.

Reklama

Na kolejnych miejscach sondażu znaleźli się Krzysztof Bosak (5 proc.) i Robert Biedroń (3 proc.). Ponad 6 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby głos.

Scenariusze w drugiej turze

"Rzeczpospolita" zapytała również respondentów o drugą turę wyborów. W przypadku pojedynku Dudy z Trzaskowskim urzędujący obecnie prezydent zyskałby poparcie 49,6 proc. ankietowanych, a kandydat KO - 44,7 proc. Z kolei 5,7 proc. uczestników badania nie wiedziałoby na kogo oddać głos.

Gdyby w drugiej turze obok Dudy znalazł się Hołownia, otrzymałby 45,4 proc. poparcia, przy 49,8 proc. prezydenta i 4,8 proc. niezdecydowanych.

Najbliżej wyniku Dudy znalazłby się w drugiej turze Kosiniak-Kamysz. Na kandydata PSL zagłosowałoby 47 proc. badanych, a na Dudę 47,7 proc. 5,3 proc. nie potrafiło wskazać kandydata - wynika z sondażu dla "Rzeczpospolitej".

Wybory prezydenckie odbędą się najprawdopodobniej 28 czerwca. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy