Reklama

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem? Struktury terenowe PO już otrzymały zalecenia

Lokalne struktury PO otrzymały już informację w sprawie zbiórki podpisów z poparciem dla nowej kandydatury na prezydenta - wynika z rozmów PAP z działaczami partii. Według nieoficjalnych informacji władze krajowe PO w piątek mają zająć się kwestią zmiany kandydata w wyborach prezydenckich - podał w czwartek (14 maja) RMF FM.

"Otrzymaliśmy wytyczne odnośnie do zbiórki podpisów pod nową kandydaturą na prezydenta. Czasu będzie mało, więc trzeba się zorganizować" - powiedział PAP działacz PO z terenu, który chce zachować anonimowość. Dodał, że w terenie ludzie nie wiedzą jeszcze, czy będzie to Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski.

Ten ostatni w rozmowie z Wyborcza.pl, pytany, czy wystartowałby w wyborach prezydenckich, odpowiedział: "Jeśliby powstała taka przestrzeń, to bardzo poważnie to rozważę".

Reklama

Także portal wp.pl poinformował, że władze Platformy już wysłały do partyjnych struktur wytyczne co do zbiórki podpisów z poparciem dla nowego kandydata PO. "W partii ma być pełna mobilizacja, bo czas na zbiórkę będzie mocno ograniczony ze względu na krótkie terminy wyborcze" - pisze portal.

W piątek, 15 maja, o godz. 10 ma się zebrać zarząd PO, który oficjalnie podejmie decyzję o wycofaniu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - podaje agencja. 

Jako pierwsze informację, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma w piątek wycofać się z wyścigu o Pałac Prezydencki, podało radio RMF FM. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Oddawanie Warszawy to błąd

Medialne doniesienia zatrzęsły polską sceną polityczną

Kim jest Rafał Trzaskowski? Sylwetka 

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy