Reklama

Rafał Trzaskowski napisał do Andrzeja Dudy w sprawie wizyty w USA

Kontrkandydat Andrzeja Dudy w zbliżających się wyborach wystosował do prezydenta list. Rafał Trzaskowski pyta w nim o o cel środowej wizyty głowy państwa w USA. Jego zdaniem opinia publiczna powinna wiedzieć, czy są m.in. plany przenoszenia do Polski broni jądrowej lub budowy reaktora atomowego.

Trzaskowski podkreślił na wtorkowej (23 czerwca) konferencji prasowej w Lublinie, że bezpieczeństwo i kwestie sojusznicze są najważniejsze, ponieważ dotykają polskiej racji stanu. "Słyszymy, że pan prezydent Duda udaje się w podróż do Waszyngtonu, tylko niestety nie wiemy w jakim celu. Ani parlament, ani społeczeństwo nie zostało o tym poinformowane. I dlatego prosiłbym pana prezydenta o poinformowanie opinii publicznej, w jakim celu do Waszyngtonu się udaje" - dodał kandydat KO na prezydenta.

Poinformował o wystosowaniu listu do prezydenta Dudy w tej sprawie. Zapewnił, że w kwestii stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce panuje zgoda.

Reklama

"Natomiast dochodzą do nas przeróżnego rodzaju sygnały o tym, że Amerykanie chcą przenosić swoją broń nuklearną, dochodzą do nas sygnały, że być może toczą się rozmowy również o kwestii budowy elektrowni atomowej w Polsce. I dlatego apeluję do pana prezydenta, aby te sprawy jednoznacznie wyjaśnił i jasno poinformował opinię publiczną, że nie chodzi o przenoszenie sił nuklearnych, żeby wyjaśnił, czy te rozmowy będą rzeczywiście dotyczyły budowy reaktora atomowego" - oświadczył Trzaskowski.

Zobacz też: Trump może złożyć Dudzie propozycję nie do odrzucenia

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy