Reklama

Paweł Szefernaker: Mamy listę gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów w byłych 49 województwach

Otrzymaliśmy od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Jak dodał, w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie tych gmin otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

Z listy opublikowanej przez wiceszefa MSWiA na Twitterze wynika, że najwyższą frekwencję w drugiej odsłonie akcji odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). Wyniosła ona 94,61 proc.

Na drugim miejscu znalazła się gmina Szulborze Wielkie (powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie) z frekwencją 89,9 proc. Na podium znalazła się także gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie). Tam frekwencja wyniosła 86,86 proc.

Reklama

W pozostałych gminach na liście frekwencja nie była niższa niż 68 proc.

"Bitwa o wozy" była inicjatywą profrekwencyjną MSWiA, w ramach której gminy do 20 tys. mieszkańców, w których została odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, mogły otrzymać wóz strażacki. Do wygrania było właśnie 49 pojazdów.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy