Reklama

Debata prezydencka w TVP. Kandydaci i internauci oburzeni pytaniami

Podczas debaty prezydenckiej w TVP kandydaci nie kryli niezadowolenia z pytań zadawanych przez prowadzącego Michała Adamczyka. Treść pytań jest też szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

"Ten, kto układał te pytania, musiał mieć niezły odlot" - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz. 

"To pytanie to zagrywka dla osób mniej inteligentnych" - oświadczył Krzysztof Bosak.

"Jestem zażenowany, że ciągle na ten temat rozmawiamy" - powiedział Marek Jakubiak.

Kandydaci byli pytani o m.in. stanowisko w sprawie relokacji uchodźców, szczepionki na koronawirusa czy adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Prowadzący chciał też wiedzieć, czy według kandydatów przygotowanie dzieci do pierwszych komunii powinno odbywać się w szkołach.

Reklama

Pytania wywołały poruszenie w mediach społecznościowych.

"Drugie pytanie podczas debaty prezydenckiej w Polsce o przygotowanie w szkołach do komunii świętej... naprawdę???? To jest temat dziś w kraju ogarniętym kryzysem ekonomicznym, społecznym... Język nienawiści i szczucia codziennie się leje z tak zwanych mediów publicznych" - napisała na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

"Drugie pytanie o religię w szkole i komunie, po tym jak TVP pytała Trzaskowskiego o to, dlaczego nie posłał syna do komunii św.?Ta debata jest tak grubymi nićmi szyta przeciwko Trzaskowskiemu, że organizatorzy nawet nie korygują się, że jest inaczej. Farsa. #debataprezydencka" - zwraca uwagę Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

"Jakubiak nawet zażenowany pytaniami. Dobre" - komentuje dziennikarz Interii Łukasz Szpyrka.

"Myślę, że pytania pisał osobiście Kura, a akceptował - także osobiście - JK. W roli promptera wystąpił "dziennikarz" telewizji 'publicznej'" - napisał komentator Marek Migalski.

"Strasznie słabe pytania. To brak szacunku dla ludzi, którzy dali na to ostatnio 2 miliardy złotych" - komentuje Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

"Pytania to wprost perełki. Czuć niebanalną intelektualnie głowę sztabowców Dudy i finezję Kurskiego" - napisała Barbara Nowacka z KO.

"Trzecie pytanie o Trzaskowskiego, który chciał udzielać ślubów mniejszości LGBT i o "plan Rabieja". To jest debata ustawiona w kontrze do kandydata KO, zupełnie pozbawiona priorytetów polityki krajowej i międzynarodowej obecnych czasów. Kosmos. #debataprezydencka" - ocenia Marcin Makowski z "Do Rzeczy".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy