Reklama

Wybory prezydenckie 2015

W badaniu prowadzi Duda. "PO nie przywiązuje wagi do sondaży"

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 wynika, że w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego prowadzi Andrzej Duda, który może liczyć na 44 proc. poparcia. Bronisław Komorowski uzyskał drugi wynik. Chce na niego głosować 40 procent wyborców. Władze Platformy Obywatelskiej nie przejmują się jednak wynikami badań opinii i mobilizują posłów oraz senatorów.

Poseł Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski mówił po wczorajszym wieczornym posiedzeniu klubu partii, że kluczem do drugiej tury są niezdecydowani wyborcy. Jego zdaniem, są oni dużą rezerwą, a sondaż był robiony przed mobilizacją polityków PO, która właśnie się zaczyna.
Inny polityk PO, Marcin Kierwiński podkreśla, że nie warto przywiązywać takiej uwagi do sondaży. - Przed wyborami pojawia się ich wiele i każdy daje inne wyniki - mówił.
Telefoniczny sondaż przeprowadzono na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 osób pełnoletnich. W pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 10 maja wygrał Andrzej Duda. NA drugim miejscu znalazł się Bronisław Komorowski.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy